DOBROČINNÁ AUKCE PRO DOMÁCÍ HOSPIC JORDÁN |
Vážení přátelé!
Navazujeme na úspěšnou
Dobročinnou aukci v prosinci 2010
(vydražením uměleckých děl získal Domácí hospic Jordán 140 tisíc korun) a
Dobročinnou aukci v roce 2013, kdy jsme prodali díla za 160 000,- Kč. Po dalších 3 letech Vás zveme na 3. pokračování.
KDY: v sobotu 26. listopadu 2016 od 17:00 h.
KDE: v muzeu a obrazárně Špejchar Želeč
Tváří a patronkou Dobročinné aukce 2016 je paní Olga Sommerová,
dlouholetá podporovatelká hospicové péče.
„Proč potřebujeme hospice? Díky hospicové péči mohou nevyléčitelně nemocní dožít doma – důstojně, bez bolesti, v kruhu svých blízkých.“
Olga Sommerová
Propozice:
Autor věnuje do aukce výtvarné dílo. Zadá vyvolávací cenu.
Domácí hospic Jordán (DHJ) vystaví autorovi darovací smlouvu.
Díla budou prezentována na webu Galerie Malšice www.galerie.malsice.eu .
Od 24. září 2016 (2 měsíce před dobročinnou aukcí) budou díla vystavena v obrazárně Špejchar Želeč.
Nejedná se o internetovou aukci, díla lze koupit pouze na slavnostní aukci.
Pokud se zájemce o dílo nemůže osobně zúčastnit aukce, má možnost na základě vyplnění plné moci pověřit dražebníka Domácí hospic Jordán zastupováním při dražbě. V plné moci si zájemce zvolí katalogové číslo díla, název položky, vyvolávací cenu a limit. Vyplněnou a podepsanou plnou moc zašlete na adresu pořadatele dražby.(Klikni zde: Plná moc k zastupování při dražbě)
Kontakty pro přihlášení do aukce:
Dobročinní aukcionáři:
Pavel Klíma, klimapavel@seznam.cz, tel. 606 794 978,
Pavel Talich, pavel.talich@centrum.cz, tel. 723 156 657
nebo pracovnice Domácího hospice Jordán:
Lucia Kopřivová Markovová, lucia.koprivova@hospicjordan.cz, tel. 602 613 205.
Klikni zde: Aukční řád této Dobročinné aukce 2016
Aukční číslo: 001 Autor: František Peterka Název díla: Milenci Technika: kombinovaná technika (1970) Formát: 40 x 30 cm web autora: ... vyvolávací cena: 2000,-Kč |
Aukční číslo: 002 Autor: Lenka Andresová Název díla: Benátky I. Technika: akvarel (2001) Formát: 12 x 22 cm , paspartováno web autora:web.tiscali.it/andresova vyvolávací cena: 500,-Kč |
Aukční číslo: 003 Autor: Lenka Andresová Název díla: Benátky II. Technika: akvarel (2001) Formát: 12 x 22 cm , paspartováno web autora:web.tiscali.it/andresova vyvolávací cena: 500,-Kč |
Aukční číslo: 004 Autor: Teodor Buzu Název díla: Nekonečná láska Technika: serigrafie (2016) Formát: 30 x 20 cm web autora:www.teodorbuzu.com vyvolávací cena: 1 000,-Kč |
Aukční číslo: 005 Autor: Teodor Buzu Název díla: Mateřství Technika: serigrafie (2016) Formát: 20 x 15 cm web autora:www.teodorbuzu.com vyvolávací cena: 1 000,-Kč |
Aukční číslo: 006 Autor: Marie M. Sechtlova Název díla: Pierot I Technika: litografie Formát: 28 × 21 cm web autora:www.facebook.com/sechtlova vyvolávací cena: 600,-Kč |
Aukční číslo: 007 Autor: Marie M. Sechtlova Název díla: Pierot II Technika: litografie Formát: 28 × 21 cm web autora:www.facebook.com/sechtlova vyvolávací cena: 600,-Kč |
Aukční číslo: 008 Autor: Marie M. Sechtlova Název díla: Pierot III Technika: litografie Formát: 49 × 38 cm web autora:www.facebook.com/sechtlova vyvolávací cena: 900,-Kč |
Aukční číslo: 009 Karmelitánské nakladateltsví Název díla: Zlatá bible Technika: Formát: 24,5 × 34,5 cm web: www.zlatabible.cz info o bibli: pdf zde vyvolávací cena: 60 000,-Kč |
Aukční číslo: 010 - 025 = všechna díla projektu Židlička pro hospic - (viz ZDE) vyvolávací cena všech židliček: 500,-Kč |
Aukční číslo: 026 Autor: Josef Synek Název díla: Vesnice Technika: olej na sololitu (2016) Formát: 40 x 50 cm (rámováno) web autora: Synek-katalog vyvolávací cena: 3 000,-Kč |
Aukční číslo: 027 Autor: Vít V. Pavlík Název díla: Cesta Technika: akryl na plátně (2016) Formát: 50 × 70 cm web autora:www.vitpavlik.cz vyvolávací cena: 4 000,-Kč |
Aukční číslo: 028 Autor: Zdeňka Marschalová Název díla: Plavkyně Technika: akvarel + akryl na papíru (2013) Formát: 47 x 67 cm web autora:www.marschalova.cz vyvolávací cena: 8 000,-Kč |
Aukční číslo: 029 Autor: Miloslav Marschal Název díla: Bez názvu III Technika: akryl + tempera na papíru (2013) Formát: 44,5 x 63 cm web autora:www.isabart.org/person/923 vyvolávací cena: 7 000,-Kč |
Aukční číslo: 030 Autor: Alena Petříčková Název díla: Podvečer v Praze Technika: akryl na plátně (2015) Formát: 40 × 40 cm (rámováno) web autora: www.nspu.cz/fotogalerie/alena-petrickova vyvolávací cena: 4 500,-Kč |
Aukční číslo: 031 Autor: Alena Nko Název díla: Trávou Technika: akryl na plátně (2016) Formát: 20 × 60 cm (pasparta, rámováno) web autora: www.nko-art.com vyvolávací cena: 3 000,-Kč |
Aukční číslo: 032 Autor: Marian Zajíček Název díla: Děvčátko Technika: fotografie na plátně (2015) Formát: 30 × 27 cm web autora: www.nspu.cz/fotogalerie/zajicek-marian vyvolávací cena: 2 500,-Kč |
Aukční číslo: 033 Autor: Marian Zajíček Název díla: Měsíc Technika: fotografie (2015) Formát: 30 × 30 cm (rámováno) web autora: www.nspu.cz/fotogalerie/zajicek-marian vyvolávací cena: 2 000,-Kč |
Aukční číslo: 034 Autor: Karel Dvořák Název díla: Dámská liga proti alkoholismu Technika: kresba - digitální tisk (2014) Formát: 30 x 35 cm (pasparta, rámováno) web autora: www.nspu.cz/fotogalerie/karel-dvorak vyvolávací cena: 3 000,-Kč |
Aukční číslo: 035 Autor: Šimona Součková Název díla: Procházka ve dvou Technika: tuš na papíru (2015) Formát: 23 × 18 cm (pasparta, rám) web autora: www.shimona-souckova.com vyvolávací cena: 2 000,-Kč |
Aukční číslo: 036 Autor: Karel Prášek Název díla: MINI HO-DUB No 47 Technika: akryl na desce (2016) Formát: 40 × 30 cm web autora: www.nspu.cz/fotogalerie/prasek-karel vyvolávací cena: 7 000,-Kč |
Aukční číslo: 037 Autor: Milan Pokorný Název díla: Ti všichni ze zakázané jim zahrady Technika: akryl na plátně (2015) Formát: 115 × 100 cm web autora:www.milan-pokorny.cz vyvolávací cena: 15 000,-Kč |
Aukční číslo: 038 Autor: Milan Pokorný Název díla: Je těžké vládnout Technika: akryl na papíru (2014) Formát: 50 × 40 cm web autora:www.milan-pokorny.cz vyvolávací cena: 4 000,-Kč |
Aukční číslo: 039 Autor: Milan Pokorný Název díla: Nemá se kam vrátit, ví to, ale zvedá se a hledá kudy Technika: akryl na plátně (2014) Formát: 70 × 55 cm web autora:www.milan-pokorny.cz vyvolávací cena: 7 000,-Kč |
Aukční číslo: 040 Autor: Milan Pokorný Název díla: V labyrintu myšlenek při stavbě Archy Technika: akryl na plátně (2016) Formát: 90 × 70 cm web autora:www.milan-pokorny.cz vyvolávací cena: 9 000,-Kč |
Aukční číslo: 041 Autor: Pavel Talich Název díla: Židlička - Nikdy jsem nechodil do školky 1963–2015 Technika: camera obscura, barytový papír, silikon (2015) Formát: 37 × 37 cm (rámováno) web autora: www.paveltalich.com vyvolávací cena: 3 000,-Kč |
Aukční číslo: 042 Autor: Pavel Talich Název díla: Ranní procházka IV Technika: camera obscura, barytový papír, tónováno (2010) Formát: 37 × 37 cm (pasparta, rámováno) web autora: www.paveltalich.com vyvolávací cena: 2 000,-Kč |
Aukční číslo: 043 Autor: Pavel Klíma Název díla: Na ulici Technika: akryl na plátně (2014) Formát: 70 × 70 cm web autora: www.klimapavel.com vyvolávací cena: 3 000,-Kč |
Aukční číslo: 044 Autor: Jiří Vaněk Název díla: Probuzení Technika: akryl na sololitu (2014) Formát: 60 × 60 cm, rám web autora:www.jirivanek.cz vyvolávací cena: 9 000,-Kč |
Aukční číslo: 045 Autor: Lidia Domagala Název díla: Muzika Technika: akryl na plátně (2016) Formát: 40 × 40 cm web autora:www.facebook.com/lidia.maslankiewicz vyvolávací cena: 2 800,-Kč |
Aukční číslo: 046 Autor: Andrzej Fronczak Název díla: Metropolis Technika: akryl na plátně (2016) Formát: 30 × 40 cm web autora:www.facebook.com/andrzej.fronczak vyvolávací cena: 2 800,-Kč |
Aukční číslo: 047 Autor: Dorota Laz Název díla: Skrzypce Technika: olej na plátně (2016) Formát: 90 × 60 cm web autora:www.dorota-laz.com vyvolávací cena: 7 000,-Kč |
Aukční číslo: 048 Autor: Josef Šarman Název díla: Ráno na Lužnici Technika: olej na plátně (2015) Formát: 40 × 60 cm web autora:www.facebook.com/josef.sarman vyvolávací cena: 4 200,-Kč |
Aukční číslo: 049 Autor: Andrej Šoka Název díla: Ultraviolet Technika: akryl na plátně (2016) Formát: 50 x 70 cm web autora:www.artstudiosoka.eu vyvolávací cena: 5 600,-Kč |
Aukční číslo: 050 Autor: Blanka Voldřichová Název díla: Zadumaná Technika: bronz Formát: výška 25 cm web autora: vyvolávací cena: 10 000,-Kč |
Aukční číslo: 051 Autor: Blanka Voldřichová Název díla: Katarze Technika: bronz Formát: výška 52 cm web autora: vyvolávací cena: 20 000,-Kč |
Aukční číslo: 052 Autor: Jaromír Matoušek Název díla: Klekánice Technika: olej na plátně (2016) Formát: 70 × 50 cm web autora: vyvolávací cena: 1 500,-Kč |
Aukční číslo: 053 Autor: Jaromír Matoušek Název díla: Zatím bez názvu Technika: olej na plátně (2016) Formát: 55 × 80 cm web autora: vyvolávací cena: 1 500,-Kč |
Aukční číslo: 054 Autor: Petra Skluzáčková Název díla: Odpolední káva Technika: olej na malíř.lepence (2016) Formát: 32,5 × 23,5 cm (rámováno) web autora:www.skluzackova.com vyvolávací cena: 4 000,-Kč |
Aukční číslo: 055 Autor: Petra Klváčková Název díla: Zrcadlení Technika: akryl na plátně (2016) Formát: 40 × 40 cm web autora:www.facebook.com/zazvor vyvolávací cena: 4 000,-Kč |
Aukční číslo: 056 Autor: Ladislav Sýkora Název díla: Výhled Technika: linoryt (2016) Formát: 33 × 33 cm web autora:... vyvolávací cena: 1 800,-Kč |
Aukční číslo: 057 Autor: Tomáš Kuthan Název díla: King Kong Technika: sítotisk (2015) Formát: 70 × 50 cm web autora:www.facebook.com/Tomatoart vyvolávací cena: 1200,-Kč |
Aukční číslo: 058 Autor: Bořek Šípek Název díla: Valentine Glass Materiál: sklo - souprava 2 ks (28. 8. 2013) signováno na každém kusu, certifikát původu Formát: výška 25 cm web autora: www.sipekglass.com vyvolávací cena: 3 000,-Kč (katalogové foto: Pavel Talich) |
Aukční číslo: 059 Autor: Bořek Šípek Název díla: Barberana II Materiál: sklo - souprava 6 ks (30. 8. 2013) signováno na každém kusu, certifikát původu Formát: výška 34 cm web autora: www.sipekglass.com vyvolávací cena: 10 000,-Kč (katalogové foto: Pavel Talich) |
Aukční číslo: 060 Autor: Oldřich Michael Brož Název díla: Průměty Technika: olej na desce (rámováno) Formát: 75 × 53 cm web autora: vyvolávací cena: 900,-Kč |
Aukční číslo: 061 Autor: Oldřich Michael Brož Název díla: Za úplňku Technika: suchá jehla (pasparta, sklo, rám) Formát: 12 × 15 cm web autora: vyvolávací cena: 600,-Kč |
Aukční číslo: 062 Autor: Oldřich Michael Brož Název díla: Zrození Technika: suchá jehla (pasparta, sklo, rám) Formát: 20 × 11 cm web autora: vyvolávací cena: 600,-Kč |
Aukční číslo: 063 Autor: Vladislav Kaska Název díla: z cyklu Múzy I Technika: lept (2014) Formát: 21 × 14 cm web autora: vyvolávací cena: 2500,-Kč |
Aukční číslo: 064 Autor: Vladislav Kaska Název díla: z cyklu Múzy II Technika: lept (2014) Formát: 21 × 14 cm web autora: vyvolávací cena: 2500,-Kč |
Aukční číslo: 065 Autor: Vladislav Kaska Název díla: z cyklu Múzy III Technika: lept (2014) Formát: 21 × 14 cm web autora: vyvolávací cena: 2500,-Kč |
Aukční číslo: 066 Autor: Vladislav Kaska Název díla: Klaun Technika: lept Formát: 24 × 18 cm web autora: vyvolávací cena: 2500,-Kč |
Aukční číslo: 067 Autor: Vladimír Nosek Název díla: Nálady No.5 Technika: koláž, 2016 Formát: 50 × 50 cm (pasparta a rám) web autora: www.nosek-obrazy.cz vyvolávací cena: 1 600,-Kč |
Aukční číslo: 068 Autor: Vlastislav Boháč Název díla: Tání za humny Technika: olej na kartonu Formát: 50 × 60 cm (rámováno) web autora: vyvolávací cena: 3 500,-Kč |
Aukční řád
Dobročinná aukce uměleckých děl - 26. listopadu 2016
1. Dobročinná aukce uměleckých děl se koná 26. listopadu 2016. Pořadatelem aukce je Domácí hospic Jordán, o.p.s.
2. Dobročinná aukce je veřejná.
3. Umělecká díla jsou před aukcí k nahlédnutí na webu www.galerie.malsice.eu .
4. Umělecká díla jsou dražena dle pořadí uvedeného v aukčním katalogu, shoduje se s pořadím na webu www.galerie.malsice.eu .
5. Za katalog s dražebním číslem uhradí dražitel 50,-Kč. Bez dražebního čísla nelze dražit.
6. Po vyvolání předmětu mohou dražitelé činit příhozy zvednutím dražebního čísla, přičemž za příhozy se považuje:
• 200,-Kč při vyvolávací ceně do 2 000,-Kč včetně,
• 500,-Kč při vyvolávací ceně do 10 000,-Kč včetně,
• 1000,-Kč při vyvolávací ceně nad 10 000,-Kč.
7. Pokud není přes dvojí vyzvání přihozeno, oznámí licitátor ještě jednou poslední podání a přiklepne věc dražiteli. Přiklepnutím se z dražitele stává vydražitel.
8. Dražitelem (kupujícím) může být pouze osoba starší 18 let.
9. Cena dosažená na dobročinné aukci je cenou konečnou, vydražiteli nejsou účtovány žádné další poplatky. Pořadatel vydá vydražiteli doklad o vydražené věci.
10. Pořadatel dobročinné aukce je oprávněn v průběhu aukce zařazovat přestávky.
11. Vydražitel je povinen zaplatit vydražený předmět ihned po ukončení dobročinné aukce (odklepnutím poslední položky dobročinné aukce), popř. domluvit si s pořadatelem způsob úhrady a převzetí vydraženého předmětu.
12. V případě, že vydražitel neuhradí přiklepnutou věc podle bodu 11, považuje se věc za nevydraženou a může být do aukce zařazena znovu.
V Táboře 25. 4. 2016
Aukce 2010: více ZDE |